Media

Telewizja, Prasa, Podcast'y

Pierwsze wystąpienie w telewizji, wywiady...

Przez długie lata tkwiąc po uszy w pasji, nie przeszło mi przez myśl, by zainteresować media swoimi sportowymi osiągnięciami, projektami czy historią. Nie pomyślałem, by Informować, gdy na radarze w mojej głowie pojawia się nowe wyzwanie, które znajdowało zainteresowanie i entuzjazm wśród kibiców i odbiorców - poprzez moje media społecznościowe. Niedawno ktoś uświadomił mi, że wiele miejsc czeka na taki „temat”! Postanowiłem sprawdzić. W ciagu pięciu tygodni zostałem zaproszony do : telewizyjnego programu na żywo, byłem podwójnym bohaterem wieczornego wydania wiadomości sportowych, gościem wywiadu do prasy oraz tematem artykułu do gazety. Po każdym spotkaniu, zostałem proszony, by informować, gdy znów będę robił szalone lub inspirujące projekty sportowe, startował w ekstremalnych zawodach czy prowadził akcje społeczne, ponieważ są to tematy, których poszukują!

Andrzej Kowalczyk

tychy.pl

Na pięciu dystansach - Kolejne ekstremalne wyzwanie tyszanina.

Andrzej Kowalczyk, tyski biegacz i pływak lodowy, po raz drugi wystartuje w mistrzostwach świata w pływaniu lodowym, które rozegrane zostaną 11-15 stycznia we francuskiej miejscowości Samones

tychy.pl

Andrzej Kowalczyk – dwukrotnym medalistą mistrzostw świata. Ekstremalne pływanie

Po dwa medale mistrzostw świata w pływaniu zimowym, rozgrywanych we francuskiej miejscowości Samoëns, sięgnął tyszanin Andrzej Kowalczyk.

Główny Szlak Beskidzki i inne ekstremalne wyczyny

Spotkanie z ultrabiegaczem i społecznikiem Andrzejem Kowalczykiem. Prowadzi: Piotr Zawadzki

We wtorkowym „Pokoju na Poddaszu” nieco więcej ruchu.

Spotkaliśmy się z Andrzejem Kowalczykiem - ultrabiegaczem, który niedawno ukończył swoją wyprawę 500 km trasą Głównego Szlaku Beskidzkiego - sprawdziliśmy także sposoby na bycie „sportowymi rodzicami``.

Charytatywnie po GÓRACH I DOLINACH! To jedno z wyjątkowych wyzwań biegowych, na które decydują się wyłącznie najwytrwalsi biegacze!

tychy.info

Andrzej Kowalczyk: Główny Szlak Beskidzki i inne ekstremalne wyczyny

W czwartek, 27 października o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Kowalczykiem w Tyskiej Galerii Sportu.

Występ w Aktualnościach Telewizji: „TVP3 Katowice”

tychy.info

Główny Szlak Beskidzki w 156 godzin dla dzieci z depresją

Ruszyli we dwójkę, ale do mety dotarł tylko Krzysztof. Andrzej z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować. Podkreśla jednak, że nie czuje się przegrany. Osiągnął swój cel - wspólnie ze swoim kompanem nagłośnił problem depresji wśród dzieci i zbiórkę środków na rzecz Fundacji Słonie na Balkonie.

muzeum.tychy.pl

Główny Szlak Beskidzki i inne ekstremalne wyczyny

Spotkanie to okazja, aby posłuchać relacji Andrzeja Kowalczyka z jego beskidzkiej eskapady oraz opowieści o innych sportowych i pozasportowych pasjach. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zdjęć z ekstremalnych startów Andrzeja Kowalczyka.

Występ w Programie „Pokój Na Poddaszu”. Telewizja: TVP3 Katowice

nowinytyskie.pl

Andrzej Kowalczyk i Krzysztof Kościelnik pokonają trasę ``Głównego Szlaku Beskidzkiego``, czyli ponad 500 kilometrów po górach. Celem biegu jest wsparcie terapii dzieci, cierpiących na depresję.

Andrzej Kowalczyk podjął się organizacji tegorocznej akcji. Do współpracy zaprosił Fundację Słonie na Balkonie oraz Siepomaga.pl. W biegu weźmie udział także Krzysztof Kościelnik. W poniedziałek, 3 października tyszanie wystartują 500. kilometrowym biegu. Celem zbiórki jest uzbieranie jak największej sumy, akcja trwa do 31 października.

Dla dzieci!
500km po górach

Tyskiflesz.pl

Dwaj tyszanie – Andrzej Kowalczyk i Krzysztof Kościelnik przebiegną Główny Szlak Beskidzki mierzący 500km

Tyszanie już za tydzień podejmą wyzwanie zmierzenia się z niesamowitym wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest pokonanie Głównego Szlaku Beskidzkiego biegiem. To 500km wznosów, zbiegów, błota i patrząc na obecną pogodę prawdopodobnie deszczu, a może i śniegu. Kowalczyk i Kościelnik jednak podejmują rękawice poruszając bardzo poważny problem na skalę kraju – depresja i pomoc psychologiczna dzieci i młodzieży.

Aktualności sportowe TVP3 Katowice. Andrzej Kowalczyk przygotowuje się do kolejnego wielkiego wyzwania w swojej karierze!

Tyskiflesz.pl

Dwójka tyszan postanowiła zmierzyć się z mierzącym ponad 500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim.

Andrzej Kowalczyk (twórca projektu Sportowa Perspektywa) oraz Krzysztof Kościelnik (biegacz, maratończyk, pasjonat sportu) podjęli się realizacji „szalonego” pomysłu, który na pewno wystawi ich ciało i organizm na niezwykły wysiłek. Takim też jest walka z najbardziej postępującą chorobą na świecie – depresją.

BOHATER TYGODNIA! Nowe wyzwanie – 500km po górach! Artykuł w gazecie “Twoje Tychy”

Tychy.pl

500 km po górach – tyszanin przed wyzwaniem

``O tym, że Andrzej Kowalczyk znakomicie pływa w… lodowatej wodzie, wielokrotnie już pisaliśmy. Tyszanin jest jednym z najlepszych w Polsce pływaków, specjalizujących się w pływaniu lodowym, o czym najlepiej świadczy kolekcja jego medali zdobytych podczas mistrzostw świata. Sezon jednak dawno już się skończył, ale dla Andrzeja Kowalczyka rozpoczął się kolejny – biegowy.``

TYSKA GALA SPORTOWA. Wyróżnienia i nagrody od Prezydenta Miasta Tychy. Artykuł w gazecie „Twoje Tychy”

Program TVP3 Katowice

Gościłem w programie telewizyjnym

``Zastanawialiście się kiedyś nad granicą wytrzymałości ludzkiego organizmu? Czy są sporty, których nie moglibyście uprawiać? Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Kowalczykiem, miłośnikiem sportów ekstremalnych!``

I po drzemie - Sporty ekstremalne

Zastanawialiście się kiedyś nad granicą wytrzymałości ludzkiego organizmu? Czy są sporty, których nie moglibyście uprawiać? Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Kowalczykiem, miłośnikiem sportów ekstremalnych! Więcej na naszej stronie: ➡➡➡ https://katowice.tvp.pl/57843420/i-po-drzemie-7012022 #iPoDrzemie #TVP3Katowice Sportowa Perspektywa - Sportowy Blog Motywacyjny / Andrzej Kowalczyk Magda Sojka Mariusz Studzienny Jadzia Studzienna @Porzuczek i Krysa

Opublikowany przez TVP3 Katowice Niedziela, 9 stycznia 2022

Artykuł w gazecie „Twoje Tychy” na temat zimowego pływania. Zapraszam do lektury.

PODCAST

Zostałem poproszony o udzielenie wywiadu

Zapraszam Was do odsłuchania podcast'u przeprowadzonego przez ``Wspólny Mianownik``.

Jeżeli prowadzisz swój podcast, stronę internetową lub tematyczny kanał social media: jesteś przedstawicielem prasy bądź telewizji i chciałbyś zaprosić mnie na rozmowę, bym opowiedział o dalszych planach czy zrealizowanych już przygodach. Zapraszam do kontaktu!

Zapraszam tutaj częściej!

Zapewne co jakiś czas pojawią się kolejne odnośniki do ciekawych spotkań, w których opowiadam o swojej pasji, projektach czy życiu. Swoją pasją dziele się jak tylko potrafię za pomocą swoich kanałów social media, natomiast bardzo się cieszę, gdy mogę docierać jeszcze szerzej i dać się poznać - a może i kogoś zainspirować!

Sportowa Perspektywa

    Zapisz się do newslettera!

    Dzięki temu pozostaniesz na bieżąco m.in. w sprawach : nowości w e-sklepie, rozbudowie moich usług, promocjach, organizowanych akcjach, wolnych miejscach na współpracę, etc.